Chocolade is een bekend voedingsproduct, maar weinigen kennen de oorsprong, de geschiedenis en de fabricagemethoden van deze lekkernij.
Chocolaterie Jacques, in Eupen, kan deze leemte opvullen met zijn prachtige "koninkrijk van de chocolade".
In het chocolademuseum trekt de geschiedenis van de chocolade aan onze ogen voorbij:
Vanop de loopbrug boven de productiehal kan de bezoeker de chocolademakers aan het werk zien, zonder ze te storen.
Onder de ogen van de bezoekers, kleine en groot, ontstaan de verrukkelijke chocoladerepen en –tabletten van Jacques.
Op het einde van het bezoek kunnen de bezoekers kennismaken met de producten in de degustatieruimte: "La Maison du Chocolat".
Er worden verschillende producten te koop aangeboden: pralines, koekjes, marsepein... en ander gespecialiseerd snoepgoed.
Deze pagina aanbevelen
Print versie
Openingsuren
Het museum is het hele jaar door toegankelijk van maandag tot vrijdag van 9 tot 17 uur.
De bezoekers worden toegelaten tot 16u30.
Gesloten op zaterdag, zondag, feestdagen, maandag en dinsdag met Karnaval en de periode tussen Kerstmis en Nieuwjaar.
Bezoek als individueel/met de familie – zonder gids:
Inkom:
Zonder gids hoeft u niet vooraf te reserveren!
Geleid bezoek (in Nederlands, Frans, Duits of Engels) op afspraak: 087/59.29.67 of musee@chocojacques.be
Deze prijs omvat tevens de entree, het gratis proeven (2 proevertjes) en de vergoeding voor de gids.
Uitzonderlijk geopend:
Het chocolademuseum en de winkel tussen 10 en 16 uur (laatste ingang om 15.30 uur):
Sluitingen museum 2010:
| Adres: |
Barry - Callebaut Belgium - Jacques Division
Industriestraat 16 B-4700 EUPEN |
| E-mail: | musee@chocojacques.be |
| Info + reservaties: | 0032/87-59.29.67 |